Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

W związku z uruchomieniem przeprawy Promu Koronowo na Zalewie Koronowskim zapraszamy na rozpoczęcie sezonu turystycznego, 30 kwietnia 2022 r. w godz. 12:00- 15:00, lokalizacja: przy przeprawie promowej pod stronie Gminy Lubiewo (Wielonek).

Jesteś entuzjastą/ką wycieczek rowerowych? Masz ulubione trasy na weekend i urlop? A może do pracy jeździsz rowerem? Jeśli tak - weź udział w konkursie i podziel się swoją ulubioną trasą rowerową!

Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. kujawsko-pomorskim - to już druga edycja konkursu rowerowego organizowanego przez serwis transportowy Clicktrans. Wyniki pierwszej edycji tutaj. Pandemia wielu z nas zachęciła do eksplorowania najbliższej okolicy i poznawania uroków własnego regionu zamiast dalekich krajów. Podziel się ulubioną trasą rowerową odkrytą w regionie - może dzięki Tobie odkryją ją też inni :)

“PASZPORT DO PRZESZŁOŚCI” – kujawsko-pomorska aplikacja turystyczna
Wszelkie powroty do przeszłości mogą dziś pobrzmiewać nutą tęsknoty za dawną rzeczywistością, my jednak chcemy zabrać mieszkańców i turystów w daleką podróż do naszej regionalnej historii, która jest tak blisko! Fakty, mity, legendy, pradawne dzieje, nawet to, co zdarzyło się wczoraj – to nasza przeszłość.

aparat fotograficzny

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w I Edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Z obiektywem przez Powiat Bydgoski" organizowany przez Wydział Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. Tematyka jest dowolna, natomiast zdjęcia muszą być wykonane na terenie Powiatu Bydgoskiego. Osoby niepełnoletnie muszą dołączyć wraz z formularzem zgłoszeniowym pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na udział w konkursie.

Punkt Informacji Turystycznej w Koronowie z nowym numerem telefonu.

Punkt Informacji Turystycznej w Koronowie, mieszczący się przy Placu Zwycięstwa 22, ma nowy numer telefonu: 721 060 283. Godziny otwarcia w maju br.: Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30 (w piątki do 14.00) W soboty i niedziele - nieczynne.

PASZPORT do Natury

Zapraszamy w podróż do Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc! Zaskoczą Cię swoją opowieścią, urzekną krajobrazami, zainspirują wyjątkową atmosferą. W Paszporcie do Natury znajdziesz propozycje 7 tras i kilkudziesięciu miejsc związanych z naturą. Możesz je łączyć w dowolne ścieżki i tworzyć własne Konstelacje podróży! Natura nie wymaga od nas paszportu. Tu nie ma granic! No może... rwąca rzeka, dzikie leśne ostępy, wysokie łany zbóż. Paszport przyda Ci się jednak jako przewodnik w terenie, przepustka do przygody i zapis trasy byś mógł wracać do nowo odkrytych miejsc.

Duże zainteresowanie bonem turystycznym

Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny. Od piątku (24 lipca) dzwoniąc pod numer telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Ze specjalnej infolinii można korzystać przez całą dobę. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

„Fajna Polska” TVP Polonia w Porcie Jachtowym „Tazbirowo”

Niespełna miesiąc temu, w Porcie Jachtowym „Tazbirowo" gościła TVP Polonia z programem „Fajna Polska." Milo nam zakomunikować, że emisja kolejnego odcinka z relacją m.in. z Romanowa już w najbliższą niedzielę, 5 lipca, o godz. 14.15. Przypomnijmy, że gościem programu była znana i lubiana piosenkarka Ania Rusowicz. Zachęcamy do oglądania.