Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych do udziału w Programie Szkoła Przyjazna Wodzie „AKTYWNI BŁĘKITNI”.

Program jest przeznaczony dla zainteresowanych realizacją edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochronie przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznym korzystaniu z zasobów wodnych.

Placówka, która zrealizuje założenia programu otrzyma certyfikat "Szkoły Przyjaznej Wodzie". Regulamin zakłada zaledwie cztery aktywności:

  • przeprowadzenie zajęć edukacyjnych - minimum 2 lekcji w zakresie edukacji  o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochronie środowiska, ochronie przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznym korzystaniu z zasobów wodnych. W każdej szkole zostaną wyznaczeni nauczyciele koordynatorzy, którzy otrzymają od RZGW w Bydgoszczy wszystkie niezbędne do przeprowadzenia lekcji materiały edukacyjne (scenariusze lekcji, filmy edukacyjne, prezentacje itp.). Planowane jest również spotkanie informacyjne z przedstawicielami Wód Polskich. Wybrane szkoły przedstawiciele odwiedzą osobiście przeprowadzając takie zajęcia.
  • w ramach programu uczniowie szkoły wezmą udział w zajęciach lub pokazach zorganizowanych przez partnerów - Policję, WOPR lub Straż Pożarną.
  • szkoła weźmie udział w konkursie tematycznym z zakresu wiedzy o wodzie.
  • po przeprowadzeniu zajęć, szkoła deklaruje udział w akcji „Strażnik Czystych Wód”, polegającej na aktywnym zaangażowaniu uczniów i rodziców w działania związane z utrzymaniem czystości rzek, jezior czy innych zbiorników wodnych lub terenów przyległych.

Nabór do III edycji Aktywnych Błękitnych potrwa do końca września.

Początek III edycji: październik 2022r. Zakończenie: 09.06.2023r.

 

  • Zgłoszenia do Programu prosimy wysyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej RZGW w Bydgoszczy - https://bydgoszcz.wody.gov.pl/

Patroni medialni: Gazeta Pomorska, Polskie Radio PiK, TVP Bydgoszcz.

Patroni honorowi: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Informacja: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią

Pin It