Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

18 edycja Jarmarku Cysterskiego z Inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem odbyła się w dniach 30-31 lipca 2022 r. w malowniczej scenerii Parku Grabina oraz pocysterskiej bazyliki.


Wydarzenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem gości, turystów i mieszkańców. Bogaty program i mnóstwo atrakcji pozwoliły aktywnie i atrakcyjnie spędzić czas, przenosząc się do 1410 r.

Program w sobotę obejmował: uroczyste otwarcie Jarmarku Cysterskiego z salwami artyleryjskimi z bombardy oraz pokazami walk rycerskich, prezentację atrakcji i obozu rzemieślników, zabawy dworskie z udziałem publiczności, pieszy turniej rycerski, spektakl średniowieczny „Czego nie wiecie o królach” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt, wieczorną inscenizację historyczną z udziałem rycerzy, machin oblężniczych i efektów pirotechnicznych, fireshow i koncert zespołu Percival.

20220730 163725

Niedziela rozpoczęła się od mszy świętej z udziałem rycerstwa oraz złożenia kwiatów w miejscach upamiętniających bitwę z 1410 r. Ponadto drugiego dnia miały miejsce: pokazy tańców dawnych z grupą Amoroso, pokazy rycerzy konnych (pojedynki na kopie i pokazy sprawności rycerskich), spektakl „Pieśni ucieszne” oraz punkt kulminacyjny - Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem z 1410 r. Niedziela zakończona została wręczeniem nagród zwycięzcom sobotniego turnieju rycerskiego.

Wśród atrakcji towarzyszących warto wymienić: pokazy rzemiosła dawnego, obóz rycerski i harcerski, gry i zabawy średniowieczne dla dzieci, pojedynki na miękkie miecze, kramy kupieckie i stragany z różnym asortymentem - jadło, napitek, pamiątki itp.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację

XVIII Jarmarku Cysterskiego i Inscenizacji Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem,

także za wsparcie i pomoc wielu osobom, firmom i instytucjom.

Dziękujemy wszystkim wystawcom i uczestnikom!

 

Organizatorem wydarzenia był Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.

Wykonawcą części historycznej - Semper Fidelis Michał Pawlak.

Wsparcia udzielili: Krajowa Grupa Spożywcza Spółka Akcyjna, "EMSTAR" Sp z o.o, Gminna Spółdzielnia Koronowo, Zakład Karny w Koronowie.

 Artykuły, relacje itp.:
Film – Inscenizacja nocna oraz fireshow (wykonanie eXbee)

 

Zdjęcia – Rozalia Studio Fotograficzne
Zakon Krzyżacki ponownie pokonany, a Koronowo obronione! Jak w 1410 r. (TVP3 Bydgoszcz)

Szczęk oręża znowu słychać w Koronowie. Do tego pokazy musztry, rzemiosła, dworskie tańce (TVP3 Bydgoszcz)

Ekologiczna gmina - Jarmark Cysterski w Koronowie (Radio PiK)

Rycerze, rzemieślnicy i kupcy zawładnęli Koronowem. W mieście trwa Jarmark Cysterski 2022 (Gazeta Pomorska)

Widzów na Jarmarku Cysterskim w Koronowie nie brakowało - tak było w tym roku [zdjęcia] (Express Bydgoski)

 

 

Informacja, zdjęcia https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&xviii-jarmark-cysterski-30-31-07-2022: Wydział Obsługi Przedsiębiorczości i Pormocji, Urząd Miejski w Koronowie

 

01

02

03

 

Pin It
Galeria: https://www.koronowo.pl/galeria?wydarzenia-2&xviii-jarmark-cysterski-30-31-07-2022